Przykazania na Niedzielę

by

egyptian scribe1. Nie będziesz słuchał lepkiej mowy pochlebców w języku ojców twoich, abyś nie ugrzęznął w syropie samouwielbienia.

2. Pamiętaj, istoto ziemi, żeś jest puchem marnym, strzępkiem babiego lata, niesionym na skrzydłach wiatru w nieznanym kierunku zimnej październikowej nocy.

3. Pływaj dla niepozoru w ławicy szprotek, abyś nie był połknięty przez wieloryba oceanu i wypluty na  wyspę życiowych rozbitków.

4. Nigdy nie współczuj łzom krokodyla, bo jego otwarta paszcza czeka na takie zakąski jak ty.

5. Śmierć nie jest przeprowadzką do innego miejsca, tylko otworzeniem trzeciego oka do obserwowania niewidzialnego świata.

6. Pamiętaj, że nie każdy kurek pozwoli ci ugasić pragnienie. Strzeż się tych, które mają cyngiel i takich, które wiercą się na wieży kościoła.

7. Nigdy nie wylewaj na papier tajemnic twego serca, bo zrobią się kleksy.

8. Jeśli czujesz, że jesteś już nieużytecznym klekotem, starym meblem ze strychu, stań przed domem i czekaj aż ktoś uzna cię za recykling godny uratowania.

9. Każdy kraj ma taki język, na jaki sobie zasłużyl (Jorge Borges)

10. Uciekaj do śnienia, bo zjawy są ciekawsze niż jawa.

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarzy 6 to “Przykazania na Niedzielę”

 1. ugoldenbrown Says:

  Pozdrawiam niedzielnie 🙂

 2. signe Says:

  to bardzo poważne przykazania, to znaczy grzechy też mozna miec?
  dzień dobry w szarej niedzieli;)

 3. stefan Says:

  goldenbrown, ta niedobra niedziela Ukłony

 4. stefan Says:

  signe, dzień dobry w mokrą i zimną niedzielę- Przykazania (moje)są poważne, bo ja też jestem poważny w bardzo poważnej sytuacji:( Grzechy można mieć tak jak grzechotkę – dla zabawy:).

 5. tani Says:

  Ciekawe przykazania. Niektóre bardzo do mnie trafiają. Ale uciekania do śnienia… bo zjawy są ciekawsze, nie lubię zanadto. Jawa może być również ciekawa, jeśli mamy szczęście, a poza tym to dzięki niej możemy czasem sobie pośnić, jeśli mamy odrobinę oleju w głowach. No nie? Macham.

 6. stefan Says:

  tani, hi hi hi przecież jawa to takie same złudzenie jak śnienie? dlatego komiksy są tak popularne, bo udają jawę, ale są złudzeniem. Jak dobrze wiesz?;) Przykazania to ideały, na które mało kto zwraca uwagę dzisiaj.Uciekłaś do śnienia o 2 rano? ŁaŁ!

Możliwość komentowania jest wyłączona.


%d blogerów lubi to: