Pamięć Niebieskich Niezapominajek

by

niezapominajkiNie lubię poniedziałków. Zwłaszcza, gdy afiszują się tą feralną szesnastą kartą Tarotu –Wieża strzaskana piorunem, co zapowiada jakieś zmiany. Za dwa dni (19) będzie pełnia księżyca w Rybach. Pstrąg na kolację i będę siedział cicho, jak mysz pod miotłą. Dopiero dziś wyłuskałem z sieci cenną wiadomość, że niezapominajka (po grecku: myosotis- mysie ucho) jest jednym z trzech kwiatów, poświęconych wrześniowi. Teraz zaczynam rozumieć wpływ ich niebieskiej energii na dziwne wspomnienia o dniu urodzin moich i Kay (24 sierpnia i 17 września) – przedziwna synchronizacja znalezisk w kontekstach, które z pewnością mają w sobie jakieś wskazówki o życiu i śmierci, o pięknych dźwiękach i muzycznym Prochu, o kwiatach pamięci w miesiącu Panny, o wulkanach, wybuchach i Pompeii- mieście, które szepcze „nie zapomnij mnie”. Niebieska czakra gardła to źródło słów, języków, twórczości, poszukiwania ukrytej, wewnętrznej prawdy. Szafir to symbol tego ośrodka energii spokoju i głębokich oddechów (czasem z pomocą inhalatorów). Ciekawe, co mi jutro przyniesie w darze.

Reklamy

Tagi: , , ,

Komentarze 4 to “Pamięć Niebieskich Niezapominajek”

 1. Asha Says:

  Jesli dobrze zrozumialam to masz dzis urodziny?! Jesli tak, to zycze zycia wiecznego i zycze sobie, zebys mogl caly czas swoja kreatywnosc tutaj przelewac na tego bloga!
  Jesli nie masz urodzin to i tak Ci tego zycze Stefanie:))

  pozdrawiam i zmykam:)

 2. stefan Says:

  AsHa, kłaniam się nisko za życzenia, ale urodziny miałem, o ile pamiętam, 24 sierpnia. Dziś były urodziny Kay, której już tu nie ma ale jest w jakimś innym świecie, do którego teś wędruję.Powoltku, 😉

 3. signe Says:

  niezapominajki na wrzesień, bardzo dziękuję:)

 4. stefan Says:

  signe, one były niebieskim wołaniem wrześniowym, proszącym o powrót odlatujących ptaszków 😉

Możliwość komentowania jest wyłączona.


%d blogerów lubi to: