Zgubiony Mąż -Narodziny Widziadeł

by

phantom husbandNiezwykła opowieść o tym, co dzieje się z kobietą, gdy jej mąż nagle znika.Poczucie winy, fantazje, samotność, zastanawianie się, czy go kocha. On wraca do domu z pracy, a następnie wychodzi kupić świeże pieczywo (najbardziej oczywiste i zwyczajne rzeczy dla Francuza wyjść aby kupić chleb), ale nigdy nie wraca. Maria Darrieussecq (poprzez jej tłumacza, Helen Stevenson) wprowadza czytelnika w surrealistyczne światy i co przekonuje go aby uwierzył w istnienie tych światów.(My Phantom Husband)

Cytat autorki:
„To co jest przemilczane, rozwija literaturę…Duchy  rodzą się z niedopowiedzeń .Dzieci są szczególnie wrażliwe na nie: słyszą zwidy potrząsające łańcuchami na poddaszu, wierzą w fantomystrachy pod łóżkiem, notują ruchy stworzeń w szafie … To co kryje się przed nimi jest zawsze o śmierci lub seksualności: i te podstawowe pytania, przekazane w milczeniu, zobowiązują ich do zorganizowania siebie z pomocą duchów, ufając ich wyobraźni, aby wytłumaczyć świat … Fantastyczna  literatura jest strachem przed ciemnością, który jest ponownie odnaleziony przez dorosłych.  To co dzieje się w małżeństwie, rodzinie i społeczności, w przemilczeniach odzywa się w ten czy inny sposób:.taka jest  mapa psychoanalizy. Piszemy, aby dać głos duchom „.
Wydawcą wszystkich książek autorki jest Paul Otchakowsky-Laurens (P.O.L)
Naissance des fantômes

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarze 2 to “Zgubiony Mąż -Narodziny Widziadeł”

  1. Asha Says:

    Ciekawe, zapamietam!

  2. stefan Says:

    AsHa, te nagle znikające bez śladu osoby stają sią coraz częszszym zjawiskiem. Mnie się wydaje, że to są ludzie z innych planet, którzy muszą wracać do swojej gwiezdnej chaty. 😉

Możliwość komentowania jest wyłączona.


%d blogerów lubi to: