Kto Chce Ogłupić Kogo i Dlaczego?

by

gas maskJohn Kerry, amerykański Sekretarz Stanu, oznajmił triumfująco, że Amerykanie mają już dowody, że Syria użyła trującego gazu, sarin, w ataku na rebeliantów. Prawda jest taka, że Ameryka ma próbki wzięte z włosów i krwi ofiar, które zawierają ślady tego paraliżującego gazu. Kerry dodał: „ta sprawa rozwija się coraz silniej, dzień po dniu. Nie możemy pozwolić, aby Assad truł ludzi bezkarnie.” On nie twierdzi, że mają niezbite dowody winy Assada, chociaż tej możliwości nie da się wykluczyć. A mnie zaciekawiło, skąd się ten sarin bierze i ile razy Ameryka wyraziła już swoje oburzenie, grożąc szybką karą dla trucicieli. Otóż sarin albo inne bojowe środki trujące były używane przez Irak w wojnie z Iranem, a także wiele razy przez Izrael w atakach na Palestyńczyków w Gazie, chociaż – wbrew zeznaniom lekarzy palestyńskich – Izrael zaprzeczał tym dowodom. Każda armia NATO posiada takie trucizny. Cytuję wikipedię: „W armiach państw NATO obowiązuje  podział na następujące grupy:etatowe – produkowane wyłącznie w celach militarnych i będące aktualnie na wyposażeniu wojsk (VX, sarin, iperyt siarkowy, luizyt, adamsyt, chloroacetofenon, CS, BZ i inne)” Reszta w linku. Nic dodać, nic ująć. Wbrew konwencji podpisanej przez wiele państw (Izrael podpisał, ale nie zweryfikował oficjalnie)  zabraniającej produkowania i używania gazów bojowych, sarin i reszta trucizn jest wyrabiana i handlowana na całym świecie. A ogłupianie naiwnych tłumów trwa. 😦

Reklamy

Tagi: , , ,

Komentarzy 6 to “Kto Chce Ogłupić Kogo i Dlaczego?”

 1. maszynagocha Says:

  No cóż. Ogłupiać się dajemy od lat, niestety.

 2. signe Says:

  każda armia to ma? amerykańska także? mieć to nie to samo, co używać, ale ewentualnie…
  może Obama daje czas wszystkim na trochę oprzytomnienia?

 3. stefan Says:

  maszynagocha: gdyby tylko od niedawna, ale to ogłupianie trwa od wieków. A co my na to? „niech na całym świecie wojna, byle polska wieś spokojna…ot,co.

 4. stefan Says:

  signe, Amerykanie produkują, mają i pewnie sprzedają, chociaż Rosjanie i inne narody robią to samo.Podobnie jak z bronią nuklearną. Każdy chce mieć – jak dziecko, które widzi zabawkę u innego dziecka, ale jej nie ma. Zabawki do zabijania. Kiedy wreszcie ludzie dorosną? Obama jest pod presją nafciarzy i handlarzy bronią, ale liczy chyba na cud. A cuda też się zdarzają. rzecze odwieczny optymista:)

 5. tani Says:

  Każdy pretekst jest bowiem dobry, a okazje od wieków czynią złodziei… w majestacie „sprawiedliwości” ;), vide: obrona jedynie słusznej wiary.

 6. stefan Says:

  tani, otóż to! jest okazja, to dlaczego jej nie wykorzystać? i od tego zaczyna się militarne mordowanie. Tępe łby niczego nigdy się nie nauczą, bo nie chcą. Beznadziejne…

Możliwość komentowania jest wyłączona.


%d blogerów lubi to: