Głośmy Głośno Ryk Lamy Bez wstydu

by

1. Rzućpa lenie i nie poć się. Walcz przedtem z potem. Staw czoło potopowym gruczołom.
Glossa: Wszystko da się reklamować. Od wielkich plakatów do drobnych ogłoszeń, firmy produkujące bądziewie, celebryci i kandydaci na nich, szaraczki z nadzieją na sprzedanie własnych wyrobów i blogerzy opylający cośtam, posługują się reklamami w tej lub innej formie. Reklamy mogą być pisane przez speców od wizażu albo przez amatorów. Reklama musi mieć słowo-lasso, które za(chwyci) kapryśnego odbiorcę. Reklama „Pocisz się bardziej niż inni” (Rzplita) domaga się literówki „pociesz się jeśli pocisz się bardziej niż inni”.Mymamy coś dla ciebie…

drwinka2.”Nad strumykiem Drwinki straszą chaszcze i dzikie wysypiska śmieci.”
Glossa: Przykład anty-reklamy dla Prokocimia i Rady Miasta w Krakowie projektującej „Park Rzeczny Drwinka”. Dziennikarka M.Bogert pisze o tych strachach w chaszczach w małopolskim miesięczniku „Wiadomości” i dodaje: „Do parku z prawdziwego zdarzenia droga jeszcze daleka.”. To brzmi mi jak lekka ironia i drwinka, bo strumyk nie wygląda nawet na prawdziwe zdarzenie. Słowa mają swoją tajemniczą siłę. Mam wrażenie, że nazwa strumyka będzie zawsze przeszkodą w realizacji Parku, bo działa ujemnie na mózgi urzędników.  Na pytanie „jak idzie ten plan Parku”, odpowiadają „drwisz, czy o drogę pytasz?” Drwinka szemrze i drwi pod drzwiami dryfujących drabów.

3. Samorek lama glama to juczny wierbłąd na pampasach. Ulubiony transport blogerów.
Glossa: Zdumiewająco, są aż trzy różne lamy: tybetański kapłan buddyjski, zwierzak z Płd Ameryki i jedwab dziergany złotonitką. Każdy blog jest samoreklamą dla blogera, bez względu na to czy ucieka od samotności, lansuje swoje wyroby, towary i pisaninę albo po prostu bo lubi informować przyjaciół (blip), że jest, żyje i macha towarzysko. Każdy bloger jest w głębi duszy lamą we wszystkich trzech znaczeniach: medytuje, podróżuje i snuje jedwabiste słowa, często przeplatane złotem i srebrem. Po kilka dniach na fejsbukach i blipach irytowały mnie samoreklamy, dopóki sam nie uległem pokusie. Wlazłeś między lamy, rek lamuj się jak one. 

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarze 2 to “Głośmy Głośno Ryk Lamy Bez wstydu”

  1. Signe Says:

    lubię tę nazwę Drwinka 🙂

  2. stefan Says:

    Signe, dzień dobry, słończyk świeci. Tak, ciekawe komu wpadło do głowy tak jnazwać ten strumyczek 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.


%d blogerów lubi to: