Grymasy Twarzy dla Wprawy i Wlewy – 2

by

4 Katedrę prof. Pyszczka podtrzymywały kamienne kalumnie biskupa Bazylego.

Glossy: Księża na Katolickim Uniw. Lubelskim (gdzie dawno temu byłem studenten) często mieli katedry profesorskie, ale żaden z nich nie był biskupem ani arcybiskupem. Bazylika to tytuł, którym papież wyróżnia duże kościoły wedle swego widzimisię. Bazyliszek to stary potwór, który ma rewolwery zamiast oczów. Jest także niewinnna jaszczurka, latająca po gałęziach drzew. Kolumna może być martwa jak marmur lub grupa wozów albo żywa gdy są w niej ludzie. Kalumnia to przecież potwarz.

alfie25 Wuj Walenty wrzasnął na wyżła: stul pysk. Wyżeł przytulił się do niego.
Glossy: Stulić zmniejsza dystans przestrzenny, więc pies zrozumiał to inteligentnie jako rozkaż przytulenia się pyskiem do kolan wuja. Stuła to liturgiczne kajdanki do wiązania rąk ślubnej pary. Stool (wym.stul)– angielski stołek albo stolec, odchody, kał. Stół to też sposób na międzyludzkie zbliżenie.

6 Nocny intruz zlustrował mój rysopis i porysował graffitami policzki starczej twarzy.
Glossy: Warto się zastanowić na słowem „rys”, bo w l.mn są one właściwie streszczeniem, zarysem głównych charakterystyk oblicza, z którego ludzie i zwierzęta usiłują odczytać tajemną i niewidoczną naturę mojego ja. Kobiety i aktorzy mogą uwydatnić lub poprawić makijażem ogólny szkic oblicza. Ołówek, puder, róż, szminka to rodzaj graffitów czyli narzędzi do bazgrania twarzopisów.

Reklamy

Tagi: ,

Komentarzy 6 to “Grymasy Twarzy dla Wprawy i Wlewy – 2”

 1. Signe Says:

  dużo podręcznika, wyżeł ze stulonym pyskiem piękny!!!

 2. ugoldenbrown Says:

  „Wprawy i wlewy” – kojarzy mi się z tym: lewatywa, prawatywa, prostata.. 😉

 3. stefan Says:

  Signe, jestem li-tyklo podnóżkiem moich widmomisiów, gdy bazgrolę te podręczniki. Ten wyżeł to Alfie, węgierski vishla. Teraz jest już wielgachny 🙂

 4. stefan Says:

  goldenbrown, Twoje skojarzenia są prawomocne i cieszę się że tytułu nie olewasz 😉

 5. ugoldenbrown Says:

  I znow doskonałe skojarzenia :))

 6. stefan Says:

  goldenbrown, długi trening słowaluba , dzień dobry… prawie 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.


%d blogerów lubi to: