Nocna Wędrówka na Pole Śnienia

by

mostOsobiście wolę północ od półnudnia. Gdy widzę 00.01 wtedy wiem, że moja randka w ciemno z przyszłością stała się faktem. Jutro stało się dzisiem, a chmara ciem hołubi moje wczoraj i odfruwa z nim w cienie nocy. Zasuwam kotary powiek nad oczyma i po omacku wchodzę do przedśnionka, gdzie ktoś niewidzialny pyta mnie o pseudonim i hasło. Wścibski cyber-fejsbuk wguglował się już na pole śnienia i zachęca mnie teraz do powiadomienia grona moich sennych przyjaciół o trasie mojej podróży w rajską dziedzinę ułudy. Pamiętam tylko z moich conocnych wędrówek, że trzeba najpierw przemycić się pod przełęczami czarnych mostów na przedmieścia ciemnych miast. Tam warto być przebiegłym, nie zatrzymywać się w tawernach, nie odpowiadać na zaczepki typów spod ciemnej gwiazdy i wypatrywać  bramy światła, która jest zwykle tam, gdzie się jej najmniej spodziewamy. Stamtąd do pola snów jest zaledwie osiem milionów lat świetlnych , ale taki dystans w śnieniu można łatwo pokonać w kilka sennych minut. Starzec, który jest stróżem śnienia, poradzi mi gdzie się zaparkować na resztę nocy, aby brać udział w spotkaniach z moimi licznymi sobowtórami, bo taki jest cel mojej podróży. Powrót do jawy o brzasku dnia można zignorować, uciekając do jaskini kocich drzemek, gdzie strzępki snów układają się w kolaże przedednia i pomagają nieco w rzeźbieniu mojej złudnej rzeczywistości.

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarzy 6 to “Nocna Wędrówka na Pole Śnienia”

 1. ugoldenbrown Says:

  W Opolu jest właśnie koncert z okazji 50-lecia Festiwalu Polskiej Piosenki, a na scenie muzyczne śnienia z tamtych lat..
  Dobrej nocy 🙂

 2. Signe Says:

  brzask, brzask 🙂 wrócę później 🙂
  tu jaskinia z paszczą, tam jednak zielone drzewo, robi się lato, chociaż przed chwilą jeszcze było bardzo blade…

 3. stefan Says:

  goldenbrown, ale z Ciebie nocna Marta! Lubię muzyczne śnienia, zwłaszcza z czasów mojej przedwojennej młodości Dzień dobry.:-)

 4. stefan Says:

  Signe, dzień dobry do później. Brzask -wrzask, bo mnie budzi coraz wcześniej aż do tej Kupalnej Nocy. U mnie lata jak nima tak nima, ale jest orgiastycznie zielono za oknem 🙂

 5. ugoldenbrown Says:

  Podsyłam kawałek lata do Ciebie, Stefanie, byś mógł w pełni cieszyć się czerwcowymi długimi dniami 🙂

 6. stefan Says:

  goldenbrown, dzięki za ten ciepły pakiecić, bo tu wciąż marzec. Jeszcze tylko cztery dni długich, a po przesileniu będzie coraz trudniej oszczędzać na oświetlaniu , bo dni robię się coraz krótsze. 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.


%d blogerów lubi to: