Z Gałęzi na Gałąź –Słowa z Życia Drzew

by

samara skrzydlakWiatr zmusza drzewa do pokłonów. Czołobitność drzew jest zdumiewająca. Czesi mówią, że drzewa-stromy podlizują się wiatrom i to jest drwalnie poniżające. Nawet zgryźliwe bobry w podwodnych żeremiach wylewnie uboprawali nad tym staniem spraw. Czy klony mogą oprzeć się cyklonom? Ich pnie były głuche na chóralne pienie lasów, ostroganiących taką letniozmyślność tuszprzed świętem Kupały. Może ktoś wbił im klina w korę mózgową i uwierzyły, że pączki obronią ich geny przez hurragańskim klonowaniem. Gdy w ich polu zjawy pojawił się jawor, stary klon Acer wysłał do swego kuzyna kilka skrzydlaków z prośbą o poradę.  „Czekajcie na wicher, który potrafi dąć z siłą stukoni. Nasze sarmackie samary są dynamiczne, wirują jak opętane i lecą ukosem na dalekie odłogi. Żaden hurragoniec ich nie dogoni, choćby gnał na łeb naszyję.” Jaworowa jaźń zaszeleściła z egodrewnym zadowoleniem ze swej modrej rady. Klony wysłały w podzięce naręcz drzazg z drewna zwalonego przez psujfuna platana. W mateczniku matematyków drzewka graffitów szumiały sennie w pobłażliwej ciszy klonowego lasu.

Reklamy

Tagi: , , ,

Komentarze 4 to “Z Gałęzi na Gałąź –Słowa z Życia Drzew”

 1. Signe Says:

  ha, grassłówki wśród drzew 🙂
  piękne,
  dzień dobry w polu nowej zjawy 🙂

 2. stefan Says:

  dzień dobry, Signe, to była próba ucieczki w sferę ułudy, kędy zapał tforzy cudy…muzg lubi takie figle. Te pokłony drzew budzą podejrzenie, że one są islamskie. Dzięki za poparcie 🙂

 3. ewa999 Says:

  Drzewa opierają się wichrom…i właśnie dlatego mieszkam pod lasem.
  P.S.
  Powłóczyłam się nad naszym polskim morzem a teraz zasiadłam z filiżanką na tarasie przed swoim domem i przesyłam ciepłe pozdrowienia :))

 4. stefan Says:

  ewo, w lesie to inna sprawa. Nie było nas, był las. Zazdroszczę terasu i spokoju drzew Też cieplutko pozdrawiam ;.)*

Możliwość komentowania jest wyłączona.


%d blogerów lubi to: