Dobre i złowrogie wieści ze świata

by

oklahoma tornado 20 5 2013Szukałem dziś dobrych wieści w mediach, ale nawet jeśli gdzieś są, to trzeba z nich  mozolnie wygrzebywać coś dobrego. Nawet samo defingowanie „dobra” nasuwa wiele wątpi, zwłaszcza w mojej podejrzanej mózgownicy. Potworna spirala trąby powietrznej zawirowała w poniedziałek (fibo data 20.5.2013/8:5) z szybkością 320 km/godz w Oklahomie i zrównała z ziemią jej przedmieście. Zabiła 24 osoby, w tym 9 dzieci. Straszne?  Media w Ameryce zrobiły z tego światową tragedię, której echo huczy do dziś po świecie. Jeden bloger napisał: „W Ameryce w ciągu jednego dnia ginie ok. 350 osób w samochodowych wypadkach, ale to tylko drobne wiadomości dla lokalnych gazet.” Tak, bo brakuje w nich elementów dramatu, który jest magnesem dla publiczności.  Gubernatorem Oklahomy jest Republikanka Mary Fallin (Maria Upadek) – nomen omen. Schronisk przeciw-trąbowych w mieście jest za mało na notoryczną „Aleję Tornadową”. Bohaterem ocalonych był Toto, kudłaty kundel starszej pani, znaleziony w ruinach jej domu podczas wywiadu TV.
Wczoraj skrajnie prawicowy 78-letni Francuz, Dominiqque Venner, zastrzelił się przed ołtarzem w Notre Dame w proteście przeciwko małżeństwom gejów i groźbie islamizacji jego ukochanej ojczyzny. Nie mogę nawet zapytać, co mu do łba strzeliło, bo już wiem: stary pistolet belgijski z jedną kulą. Francja jest także zagrożona propozycją uczenia angielskiego w szkołach i uniwersytetach, bo angielski jest teraz „lingua franca” wśród młodzieży. Jak jeden krytyk to wyraził: ” po kiego licha mamy mówić poprawnie po francusku, gdy możemy bezkarnie kaleczyć angielszczyznę?” No, właśnie. To samo mogę śmiało powiedzieć o polszczyźnie grilów, pubów, golów,bossów i dizajnerek. .

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarze 4 to “Dobre i złowrogie wieści ze świata”

 1. Signe Says:

  tak, strasznie to wygląda, ja sobie zastąpiłam te wiadomości księgą finnegańską, nie czuję braku wiadomości o świecie, może to podziała na jakiś czas?
  to nie może być prawda, że jaki jest świat, każdy widzi, Ty widzisz o wiele inaczej, za co dziękuję bardzo:)

 2. stefan Says:

  Signe, zaczynam powoli rozumieć co się wokół mnie dzieje, co może uda mi się częściowo wyjaśnić w następnym wpisie. Księga finnegańska też mierzy twój czas na swój sposób. Uff 🙂

 3. Signe Says:

  uff:)

 4. stefan Says:

  Dżeń dobre, Signe. Przestaje cztać gzety, mam dość zyłch wieszczów ufff

Możliwość komentowania jest wyłączona.


%d blogerów lubi to: