Koszmar Cthulhu śni i czeka

by

W piątek był nów księżyca w znaku Skorpiona., który w moim horoskopie jest na ascendancie (wschodził w momencie urodzin). Dziwnym trafem, Chloe, młodsza wnuczka, urodziła się w tym znaku.cthulhu Chloe przyszła do mnie w piątek z niespodziewaną wizytą, po powrocie ze Szkocji,  gdzie skończyła studia.  Wczoraj, nagle pojawił się w wyszukiwarce   amerykański pisarz, H.P.Lovecraft-(20.8.1890-15.3.1937) „autor makabrycznych opowieści, składających się na tzw. mitologię Cthulhu. Od wczesnej młodości, Lovecraft cierpiał na koszmary senne, rzadką odmianę zaburzeń zwanych parasomnią, podczas której był atakowany przez zmory. To one właśnie przeszły w jego twórczość i opisy tych sennych zwidów w postaci szatanów bez ludzkiej twarzy, pradawnych bóstwach,  kiedyś rządzących Ziemią i teraz czekających  na moment, aby wrócić. Jednym z Wielkich Przedwiecznych jest Cthulhu –  martwe bóstwo śpiące na dnie oceanu.” Cthulhu – ” potwór o niewyraźnych antropoidalnych kształtach, łbie ośmiornicy pełnym macek, ogromnych pazurach i wąskich, smoczych skrzydłach na plecach. Cthulhu, mimo uśpienia, może wpływać na ludzi poprzez nawiedzanie ich snów, podsuwanie im koszmarnych wizji miast cyklopowych, swojej osoby czy innych miejsc we wszechświecie, dlatego też bywa nazywany Inicjatorem lub Panem Snów. W ten właśnie sposób utrzymuje swoje kulty na Ziemi oraz zawiera pakty z istotami inteligentnymi. W Zodiaku odpowiada mu znak Skorpiona. Skojarzenia energetyczne nowiu z moim ascendantem musiały być bardzo silne, mimo że pojawiły się jako ledwie dostrzegalne okruchy- szybko zmiatane przez codzienność ciekawostki. Odnotowuję niezdarnie, bo w dużym skrócie. O tym tragicznym autorze i jego Władcy Snów możecie sobie poczytańczyć na webie.

Reklamy

Tagi: , , ,

Komentarzy 8 to “Koszmar Cthulhu śni i czeka”

 1. goldenbrown Says:

  Miałam też taki czas, że bałam się zasnąć, bo wciaż śniły mi się koszmary. Na szczęście ten nieprzyjemny czas minął.

 2. ewa999wa999 Says:

  Mózg- tak niewiele o nim jeszcze wiemy.Praktycznie poza budową anatomiczną – nic 😦

 3. stefan Says:

  goldenbrown, jmnie także zmory prześladowały w młodym wieku. Na starość zniknęły, ale jawa stała się czasem koszmarna. Może dlatego;)

 4. stefan Says:

  ewo, coraz częściej widzę porównywanie mózgu do komputera, ale co my właściwie wiemy o nicm? Klik-klick, paluszkiem po laptopie albo myszką po stole i voila – albo koszmar wirusa albo spam albo cenna wiadomość. Mózg!!! huh!

 5. Signe Says:

  ja lubię o tym Cthulhu, Lovecfaft pisze z jakimś takim dobrym współczuciem dla tych ludzi, opisuje też piękne rzeczy w tym świecie, np. muzykę

 6. stefan Says:

  Signe, mogłem się domyślić, że jego opowiadania czytałaś, ale dla mnie te jego przeróbki koszmarów sennych w mitologię Cthulhu miały jakieś specjalne znaczenie, nad którym będę się musiał teraz zastanawiać.;)

 7. Signe Says:

  one mają jakieś specjalne znaczenie, dla mnie też!

 8. stefan Says:

  signe, Wielcy Przedwieczni byli może tymi, którzy potrafili stworzyć tylko koszmarne dinozarły, bo nie mieli pojęcia jak stworzyć człowieka. Nie jestem pewien czy Cthulhu obudzi się kiedykolwiek, bo o takich jak on/ona Swedenborg twiuerdził, że uwolni ich tylko koniec naszego systemu słonecznego.

Możliwość komentowania jest wyłączona.


%d blogerów lubi to: