Gdyby Tylko Uśmiechnęła Się…

by

jacintha b 9 December 2012

Gdyby… .  O 5.30 rano dzwoni telefon w recepcji szpitala, gdzie na krótkiej kuracji jest księżna Kate.  W pobliżu jest zmęczona bezsenną nocą dyżuru pielęgniarka Jacintha  (46 lat) i podnosi słuchawkę. Kobieta z australijskim akcentem prosi o wiadomości o jej „wnuczce Kate”.  Jacintha przełącza „królową” do pielęgniarki w pokoju księżny. Ta podaje fałszywej „babci” wszystkie dane o kuracji Kate. Nie zastanawia się nad akcentem „królowej i księcia Karola” ani nieudolnym naśladowaniem szczekania psów, ani idiotycznie wczesną porą telefonu, bo wszystko przesłania gęsta mgła zauroczenia rozmowy z „królową”. W radiu 2Day w Australii wielka uciecha. Trwa krótko. Dwa dni później Jacintha nie pojawia się w pracy. Nie wiadomo jeszcze czy Jacintha zmarła nagle na atak serca czy popełniła samobójstwo. Faktem jest, że nie żyje. Gdyby Jacintha potraktowała tę pomyłkę pogodnie, z uśmiechem i gratulacjami dla australijskich wygłupów.. Gdyby tym bezmyślnym didżejom nie strzelił do łba taki pomysł…Gdyby tylko..

 

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarzy 16 to “Gdyby Tylko Uśmiechnęła Się…”

 1. goldenbrown Says:

  .. a wszystko po to, by zdobyć słuchaczy, by audycja była popularna.. Nie liczy się, czy ktoś został ośmieszony i ponizony, ważne, by przybyło „lajków” pod beznadziejnym żartem.
  Zastanawia mnie, gdzie są granice etyki dziennikarskiej, czy ktoś z tych dziennikarzy pomyślał, że nie każdy żart jest niewinny?

 2. stefan Says:

  goldenbrown, masz całkowitą rację o motywach takich idiotyzmów. ale tych dwoje wygłupiaczy to żadni dziennikarze, tylko DJ, disc jockeys, którzy o dziennikarstwie nie mają zielonego pojęcia- Czy jest jakaś „etyka” dla nich? Wątpię, bo oni mają wolną rękę w reklamowaniu swoich programów, byle tylko przyciągały słuchaczy pop-muzyki.

 3. goldenbrown Says:

  Gdyby Jacintha miała „zachodnią” mentalność, pewnie by inaczej wyrzuciła z siebie złość i potraktowała cały incydent jak głupi żart.
  Przykre..

 4. stefan Says:

  O to właśnie chodziło. Azjaci są przewrażliwieni na punkcie „utraty twarzy”, które jest poniżaniem ich godności i z tym jest im trudno się pogodzić. Ale ta para z Australli tego nie potrafiła wzióć w rachube. Dla nich każdy mieszkaniec Angli to „Bryt”. Smutne.

 5. signe Says:

  nie mogę o tym myślec, to należy do rzeczy strasznych i dopuszczalnych…
  na razie dobranoc

 6. stefan Says:

  signe, domyślałem się Twojej reakcji, ale musiałem to zrzucić z serca, bo jej ofiara jest ważną lekcją dla bezmyślnych zabawiaczy tłumów. Dobranoc w białą noc. U nas tylko szron.

 7. signe Says:

  Stefanie, pisz, proszę, o tym wszystkim, co ma być zrzucone z serca, ja się postaram zaznaczać, że taka jest moja reakcja, ale i tak to czytam, dla mnie jest szczególnie wstrząsające, że na takie niegodne metody dziennikarskie jest w tym świecie przyzwolenie, bo inaczej nie dopuszczano by się tego tak często, te prowokacje są ciągle, to jest niegodne
  teraz jest co najmniej 10 minusowych celsjuszów i białe drzewa, dzień dobry!!!

 8. stefan Says:

  dzień dobry, signe, bardzo szara niedziela:( Ten wpis nie pasuje do Uroczyska i pewnie usunę zdjęcie, bo mnie nęka jej smutna twarz, jakby wiedziała co ją czeka. Ci młodzi ludzie to didżeje, nigdy nie byli w pracy dziennikarskiej, są bliżsi błaznowania i anonsowania ostatnich „hitów” pop. Nefortunne i nieprzewidziane starcie kulturowe, Hindusi mają szacunek dla rangi, Australijczycy uważają królową za anachronizm.

 9. tani1 Says:

  Nienawidzę audycji robiących widzów w balona. U nas też są tego typu zapędy, choć niewielkie, ale mamy takich prześmiewców. To nie jest zabawne dla kogoś, kto został „wkręcony”. Zwłaszcza, jeśli wkręcający jest inteligentem-spryciarzem i robi w konia ludzi mniej wykształconych i ma z tego „etat”. Nienawidzę również programów w stylu „Ale to śmieszne/Ukryta kamera” z nagranymi wypadkami dość bolesnymi dla fotografowanych/filmowanych. To są chwyty poniżej pasa.

 10. stefan Says:

  Tani, ja już teraz nie patrzę na TV bo 90% jest wysilaniem się na zdobywanie taniej popularności dla progarmu, co wtedy daje duże zarobki dla biznesów i status celebrytów dla błaznów, agresywnych reporterów i beznadziejnych didżejów. Niestety, lud stał się niewybredny i żre co mu podstawią. Może to się zmieni, bo po tej smutnej Jacinthie takie uśmiercające figle powinny być tabu.

 11. AsHa Says:

  Niesamowita historia i jesli ona faktycznie sie tak przejela tym, to niesamowite…nie mam slow.
  ‚Tutjaj niedaleko jakies kwiaty ludzie klada na miejscu, gdzie 12 latek popelnil samobojstwo. Nie wiem dlaczego to zrobil. Dlaczego ludzie w tym wieku juz chca odchodzic. Smutne. Bardzo smutne.

  pa!

 12. stefan Says:

  AsHa, ta smutna Jacintha nie mogła się pogodzić ze swoim uśpionym bezsennością mózgiem, który nie potrafił zdemaskować kłamstwa i przez to ona „straciła twarz”. Ta para australijskich didżejów też jest rzekomo zdruzgotana, bo nie potrafią pojąć jak głupi żart mógł kogoś uśmiercić. Przepaść kultutowo-językowa.
  12latek był pewnie nałogowym internautą. Też smutne Ale słońce świeci na niebie i warto się jednak uśmiechnąć na pociechhę.;)

 13. tani1 Says:

  A gdzie tam, czynią nas prymitywnymi, żebyśmy łatwiej i więcej żarli tej papki. Łatwo taką wyprodukować. Hodowlane kury.

 14. stefan Says:

  Masz rację, Taniu, niestety. Ludzie mają niezwykle krótką pamięć. bo media zagłuszają ich ciągle nowymi sensacjami. Ale ja jestem nieuleczalnym optymistą, Cuś sie zmieni, obaczysz – śpij słodko 🙂

 15. tani1 Says:

  Ostatnio dobrze mi się śpi. Czasami śpimy we trójkę, a nawet we czwórkę (z kotem w nogach). Teraz ziąb ciągnie od okien i Gucio wraca późno. Dobrze tak spać razem. Bezpiecznie.

 16. stefan Says:

  Z kotem…świetny pomysł, dobry dla kota i dla was jako termafor, który nie chłodnie. Ja mam elektryczną podkładkę, ale muszę wyłączać po ogrzaniu łózia, bo mam za dużo elektryki w sobie.:)

Możliwość komentowania jest wyłączona.


%d blogerów lubi to: