Sandy – Symbol Buntu i Zniszczenia

by

W słowach kryje się wiele znaczeń. Sandy niesie ze sobą wizję obracania wszystkiego w piasek pustynny(ang sand). Frankensztorm” przypomina nam, że to człowiek jest prawdziwym twórcą tego potwora. Przeleciał i zostawił po sobie zniszczenie na skalę narodowej katastrofy. Zalane ulice i piwnice, zwalone drzewa i śmiertelne ofiary. Zatonął także żaglowiec HMS „Bounty”, replika słynnego okrętu buntu marynarzy, zbudowana dokładnie 50 lat temu dla filmu opisującego to wydarzenie. „Bounty” to pieniężna nagroda za łapanie przestępców, ale także dobrobyt. Sandy byl ironicznie złośliwy, topiąc ten symbol. Koszt tej „zabawy” ponad 20 bilionów dolarów. Obama, mądrze, wycofał się z walki o prezydenturę i w ten sposób postawił rywala w sytuacji boksera walczącego z cieniem. Sandy, wciąż groźny, leci w kierunku Kanady.

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarzy 18 to “Sandy – Symbol Buntu i Zniszczenia”

 1. signe Says:

  śniło mi się jezioro w głębi jakiejś jaskini, podobne do tego wiru…
  ciemne, z wirem

 2. stefan Says:

  widocznie postanowiłaś osobiście spotkać się w oko w oko z tym Cyklopem gniewu w jaskiniach ziemi. Co za odwaga! Dzńdbr:) PS nowy awatarek z hieroglifami?

 3. signe Says:

  to nie może być odwaga tylko jakaś głupiość,
  ale jezioro, bardzo głębokie i zagłębione, było bardzo piękne:)

 4. stefan Says:

  signe, to niemożliwe, bo w śnieniu każdy jest mondry:) Oczywiście, to jezioro to podziemny maelstrom, piękny do oglądania, ale prowadzący do bardzo niebezpiecznych głębin planety.

 5. AsHa Says:

  Niezle sobie poczynacie. Stefan chadza snic o ciszy w samym epicentrum huraganow a Signe staje z nim oko w oko! Nic dziwnego, ze mnie fascynujecie.

  pozdrawiam z ciemnego i mokrego miasta – ale tutaj u mnie na szczescie suchutko i cieplutko, pa!!!!

 6. stefan Says:

  AsHa, w desperacji przed huraganami codzienności trzeba szukać jakiego schronienia, którym jest zwykle to „oko” gdzie zaczyna się wir. Po mojej operacji prawego oka będę chyba zgubiony nad jeziorem tysiąca kropelek. Dobrze że masz tak przytulnie 🙂

 7. AsHa Says:

  Dobrej nocy Stefano! usciski!

 8. stefan Says:

  Goodnight AsHa uściski do spania bardzo mile widziane. Jeśli wolno, tp odwzajemniam:)

 9. signe Says:

  dzień dobry:) czy juz huragan minął?

 10. stefan Says:

  dzień dobry, signe. Polecial dalej, ale nie minął. Chyba?

 11. AsHa Says:

  Nie sledzilam tego huraganu, jestem w niewiedzy. Mam nadzieje, ze nie bedzie go tu w poblizu. Dobrze, ze ziemia nie jest taka malutka jakby sie wydawalo patrzac na nia z perspektywy kosmosu (gdzies tam). Czuje sie bezpieczna – poki co.

  pa!

 12. stefan Says:

  AsHA, ziemia nie jest mała, ale Sandy pokrył obszar wielkości całej Europy. Ja zabezpieczam się- na wszelki wypadek: zywność w puszkach, bo jak elektryka sią zawali to zamrażarka do niczego. Zapas świec, zapałki i latarka z dynamem, ciepłe ubranie, koce, termafory. Sicher ist sicher ,sagte Mannlicher 😉

 13. signe Says:

  co to jest dynamo?
  już uciekam, ale mówię dzień dobry, a raczej ciemna noc…

 14. stefan Says:

  signe piszę na ślepo nie widzę na lewe oko a prawe jet obandażowane Dynamo to latarka z kobką do krŁcenie co tworzy elektryctnożń w latarace

 15. AsHa Says:

  A dynamo tylko znalam z roweru. Teraz wiem, ze latarke tez tak mozna zasilic. Tak, jak to napisales z tymi zapasami, to nawet przytulnie mi sie zrobilo:))) Masz racje sicher ist sicher jak mowia tubylcy.

 16. stefan Says:

  AsHa cieszę się że poczułaś się przytulnie. Po operacji zaćmy prawego oka widzę b.słabo więc piszę bez sprawdzania. Oczy są na treningu a to potrwa trochę. Trzym się pa

 17. signe Says:

  to znaczy że jadąc rowerem tworzę elektryczność:) w tej jego latarce głównie:)

 18. stefan Says:

  signe, tak, tak, głównie jadąc rowerem, ale także przy innych okazjasz, gdy świecisz 😉

Możliwość komentowania jest wyłączona.


%d blogerów lubi to: