Tajemny Kod Endymiona Odszyfrowany

by

Gdy zobaczę błyszczący okruch w chaszczach codzienności, to podnoszę go i próbuję odcyfrować jego znaczenie. Wszystko co jest, ma jakieś zakodowane przesłanie dla kogoś. Są drobiazgi, które przelatują w ciągu dnia jak babie lato na jesiennych podmuchach. Są też takie, które wracają jak uparty motyl szukający nektaru. Czasem jakieś słowo-przybłęda ze snu  pojawia się przy rannym obudzeniu – dar innych światów. Takim słowem był Endymion, o którym wspomniałem w poprzednim wpisie. Zabrnąłem w różne wersje językowe o tym  „pohlednym mladiku pastýřu” czyli przystojnym juhasie w górach Grecji, w którym zakochała się bogini księżyca, Selene, gdy ujrzała go śpiącego. Google opowiada, że „każda noc to zstąpiła z nieba, z podziwem na niego, całując go i nawet nie przeszkadzała mu  jednak w jego głębokim snu i urodziła wiecznie młodemu chłopakowi 50 córek”. W tej liczbie jest zakodowana informacja o 50 dziewiczych kapłanek Artemidy, które były swego rodzaju kalendarzem, reprezentując liczbę miesięcy, od nowiu do nowiu, w połowie Wielkiego Roku, który składał się z ośmiu lat słonecznych. Czy wiecie teraz dlaczego Olimpiady odbywają się co cztery lata i jakie znaczenie ma pięć kół olimpijskiej flagi? Rok Smoka 2012(5), rok Olimpiady i wybuchu emocjonalnej energii. Olimpiady to maska dla księżycowych snów ludzkości, którą w mitologii reprezentował Pasterz Endymion. Przyplątał się do mnie, bo osiem to moja liczba i w tym piątkowym roku wszystko kręci się jak w typowej spirali „boskiej proporcji”. Mit Endymiona zasługuje może na głębszą analizę, ale nie po północy. Idę jego śladem i będę spał ponadczasowo. Dobranoc.(obraz John Poynter: Selene i Endymion)

Reklamy

Tagi: , , ,

Komentarzy 6 to “Tajemny Kod Endymiona Odszyfrowany”

 1. signe Says:

  powoli do mnie dociera ta fibonacza moc zdarzeń, olimpiady, roki smoka, roki słoneczne, 50 kapłanek, Endymion na którego każda noc zstępuje z podziwem,
  ponadczasowy sen? a poranek?

 2. stefan Says:

  signe, o piątej rano (oczywiście!) obudziłem się z nową informacją, że Endymion ma osiem liter w imieniu, że każda grecka litera to liczby i suma jego imienia jest 629, 6+2=8 człowiek a 9 to liczba księzyca. Teraz mam nowy szyfr do rozsupłania: sny w mitologii.A poranek jest spóźniony z racji nałogowej śpiączki. Ziewający Endy Mion 😉

 3. signe Says:

  no tak, nie można spocząć, kiedy wszystko ósemkuje:) Ten Endy nie dał Ci dziś pisać, bardzo dziwnie wysupłujesz te ósemki, powoli uczę się widzieć ósemki i piątki wszędzie.
  sny w mitologii!!!
  ogromny temat, mity to sny wszystkich ludzi, powielone, powtórzone po milionkroć, a w snach poprzykrawane do nas osobiście (lub kolejność odwrotna???)
  nie byłbyś Endy Mionem, gdybyś miał to zignorować:)

 4. stefan Says:

  signe, En-dym-ni-on to dymna zasłona na dokładną datę, która dotyczy tylko mnie. Przepowiednia. Morfeusz syn Hypnosa był bogiem śnienia i miał brata Fantazosa, ale Endymionek był tylko zwykłym śmiertelnikiem który lubil spać. Idę sobie poendymionić 888555:)

 5. signe Says:

  jaka zasłona na datę? jaka data za zasłoną? u mnie wszystko zasłonione!!! mgła!!! mgławica naokoło, wszystko płynie, dzień dobry:)

 6. stefan Says:

  signe, lubię mgły, bo wtedy jest cicho i tajemniczo. Kiedyś były tu mgły które zwano „grochówką”, ale to było gdy ludzie palili w kominkach. To se ne vrati, pani Signe. Księżycowy kalendarz Wielkiego Roku, albo 4 albo 8 lat dla endymionów. dzieńdobry 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.


%d blogerów lubi to: